خانه / بافتنی / آموزش بافتنی / آموزش بافت جلیقه کلاهدار پسرانه
آموزش بافت جلیقه کلاهدار پسرانه
آموزش بافت جلیقه کلاهدار پسرانه

آموزش بافت جلیقه کلاهدار پسرانه

آموزش بافت جلیقه کلاهدار پسرانه

سلام

امیدوارم روزی سرشار از شادی و نشاط رو پیش رو داشته باشید.

تعدادکاموا
2 کلاف 100 گرمی
ضخامت متوسط
میل شماره 4
سایز 2 تا 3 سال

 
این لباس از پایین به حالت یک تکه (جلو.پشت.جلو) بافته می شود.

134دانه سربیاندازید.
6رج کشباف 2زیر 2رو ببافیداز ابتدای کشباف 6 دانه اول و آخر را رکن ببافید.
رج هفتم؛6دانه رکن(سه جاف جلو) 2رو 4زیر(طرح پیچ) 7رو 3زیر(مدل شاخه ای) 90 دانه رو 3زیر(مدل شاخه ای) 7 رو 4زیر(طرح پیچ) 2رو6دانه رکن (سه جاف مقابل )ببافید رج های پشت دانه ها مثل خودش بافته می شود.
رج سوم: 2رو ببافید 4دانه زیر را به این شکل ببافید
دانه دوم از رو با دانه اول جابجا شودوهر دو به زیر بافته شود
دانه سوم چهارم برعکس(از زیر )جابجا شود.این 4 دانه. 2رج بعد برعکس بافته می شود (یعنی 2دانه اول و دوم از پشت و دانه سوم و چهارم از رو جابجا می شود) بافت این پیچ تا بالا تکرار می شود.
از 7دانه رو بعدی،6 دانه ببافید دانه هفتم را از پشت دانه هشتم به میل چپ بدهید دانه هشتم را از رو به میل راست بدهید و 1زیر 1رو ببافید دانه وسطی(دانه نهم) را به زیر ببافید و دانه 10 و11 را برعکس 2دانه قبل جابجا کنید عمل پیچ و بافت شاخه ای در انتهای بافت تکرار می شود.
بافت شاخه ای در رجهای روی کار تکرار می شود طوریکه از 7 دانه رو فقط 1دانه رو بماند در رج بعد ،مدل جابجا نمی شود و در عوص روی 1دانه زیر بافت فندقی انجام می شود
بافت فندقی:داخل دانه زیر را 7بار به حالت 1زیر 1ژته……ببافیدسپس 7دانه را به میل سمت چپ بدهید و همه دانه ها را یکی کنید 2رج بعد مدل شاخه ای را روی 3 دانه وسط،از ابتدا تکرار کنید.
حدود22 الی25 سانت ببافیدسپس یک چهارم دانه ها را جداگانه برای دو طرف جلو و دوچهارم دانه ها را برای پشت لباس در نظر بگیرید
جلو را جداگانه ببافیدواز سمت حلقه آستین به ترتیب 3.2.1دانه کور کنیدو بعد 14سانت ببافید و برای سرشانه نصف دانه ها را کور کنید بقیه دانه ها را در سنجاق نگه دارید(برای کلاه)
طرف مقابل راقرینه قسمت اول ببافید
پشت:از دو طرف به ترتیب 3.2.1.دانه کور کنید و به اندازه بلندی سرشانه ببافید سپس به تعداد سرشانه جلو از دو طرف کور کنید و دانه های وسط را برای یقه نگه دارید

 

کلاه:
دانه های جلو .پشت وجلو را در یک میل قرار دهید و23 سانت با دو رنگ متفاوت ساده بافی کنید(قسمت رو بافی را به روی کار قرار دهید)ابتدا و انتهای بافت کلاه،6دانه های رکن را ببافید سپس 2رو و4 زیر ببافید و پیچ 4 تایی را تا بالای کلاه(در 2طرف) ادامه دهید.
در انتها 10 دانه وسط را در نطر بگیرید قسمت اول را ببافید به 10دانه که رسیدید دانه اول و دوم را کور کنید 6 دانه ببافید دانه 9 و19 را کور کنید ادامه دانه ها را تا انتها ی رج ببافید
2رج بعد(به 8دانه وسط که رسیدید) 2دانه اول و دوم را کور کنید 4دانه ببافید دانه 7و8را کور کنید.
به ترتیب در رجهای روی کار از دوطرف 10دانه کور کنید تا از 10 دانه فقط 2بار، 2تا یکی بماند .
دو رج بعد ان دو دانه را یکی کنید
دو رج بعد این دانه وسطی را با دانه قبل و بعد (3تا یکی )کنید از اینجا به بعد دیگر ادامه رج را نبافید و فقط در وسط عمل 3تا یکی را پشت سرهم تکرار کنید تا تمام دانه ها ی دو طرف تمام شود
در انتها ی کارپس از دوخت سرشانه ها، از دور حلقه استین ها به حالت بیراه دانه در اورید(بین هر 4دانه یکی اضافه کنید)و6رج رکن ببافید و کور کنید.

در این ویدئو گروه وب سایت Hiwoman.ir “هنرهای خانگی و صنایع دستی بانوان – اشتغال بانوان || Hiwoman.ir ” تلاش کرده آموزش بافت جلیقه کلاهدار پسرانه توسط اساتید بین المللی را برای شما علاقمندان به هنر قلاب بافی قرار بده.

گروه وب سایت Hiwoman “هنرهای خانگی و صنایع دستی بانوان – اشتغال بانوان || Hiwoman.ir ” با هدف شناسایی برترین مجلات و نشریات بین المللی و ارائه برترین مدل ها به شما علاقمندان به هنرهای بافتنی اقدام به اشتراک گذاری آموزش بافت جلیقه کلاهدار پسرانه می نماید. در این مطالب سعی شده تا مدل های ارائه شده در آنها کاملا منطبق با بروشور های ارائه شده توسط نشریات بین المللی.

[teleShare]

همچنین ببینید

ویدئو آموزش گام به گام کیف سرشونه‌ای چرم دوزی

ویدئو آموزش گام به گام کیف سرشونه‌ای چرم دوزی

ویدئو آموزش گام به گام کیف سرشونه‌ای چرم دوزی در بخش آموزش چرم دوزی به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.